בדי הצללה לגינה

עיצוב בתים פרטיים במחירים אטרקטיבים

עיצוב ומשמעותו

כשאנו משתמשים במילה “עיצוב”, כוונתנו היא בדרך כלל לתהליך שבו מתכננים מוצר, או אף מוצרים הקשורים זה בזה, לפי מערכת של דרישות וקריטריונים. קריטריונים של עיצוב בתים פרטיים יכולים להיות מראה, שימושיות, נוחות, מחיר, עמידות ועוד. עיצוב טוב מתחשב בראש ובראשונה בדרישות הלקוח, אך גם מוסיף להן את הידע והנסיון המצטברים של המעצב ואת רעיונותיו.

כלי העיצוב

עיצוב בתים פרטיים קרוב במהותו לתחומי ההנדסה מצד אחד, ולאומנות מצד שני. כלי התכנון המשמשים לביצוע עיצוב דומים לכלים של תכנון הנדסי, וכלי ההמחשה של עיצוב דומים לכלים האומנותיים הרגילים. אבל, בניגוד לעיסוק באומנות לשמה, עיצוב בא לפתור בעיות אמיתיות ולענות על צרכים ממשיים, וכל זאת במסגרות נתונות (תקציב, חומרים, אופי השימוש, קלות הייצור, קלות השינוע, יכולת השילוב וכדומה). לכן, עיצוב איננו תהליך “חופשי” במהותו כמו היצירה האומנותית.

למה עיצוב הוא נחוץ והכרחי?

עיצוב הוא שלב הכרחי בתהליך תכנונם וייצורם של כל המוצרים הסובבים אותנו. עיצוב נחוץ לגשרי ענק ולבנייני ציבור עצומים כמו גם למוצרי הצריכה הקטנים ביותר. ואכן, עיצוב לומדים ומיישמים לפי תחומים שונים: תכנונן של סביבות שלמות נעשה במסגרות של עיצוב נופי, עיצוב גנים, וכמובן עיצוב אדריכלי והנדסי; הקמתן של סביבות תעשייתיות מחייבת עיצוב תעשייתי, עיצוב המוצר, עיצוב קווי הייצור, וכן עיצוב אריזות; תכנון טוב של סביבות מגורים ועבודה נעשה בעזרת עיצוב פנים, עיצוב רהיטים, עיצוב תאורה וכדומה; ויש גם עיצוב כלי רכב, עיצוב אופנה, עיצוב כלים, עיצוב מנורות, עיצוב תכשיטים, עיצוב חפצי נוי… ומה לא.

תהליכי העיצוב

מעבר למבנים ולמוצרים שימושיים, קיימים גם תהליכי עיצוב שאינם מסתיימים כלל במוצר מוחשי אלא מיועדים להשגת השפעה על אנשים: עיצוב דעת קהל, עיצוב ארועים, עיצוב בתים פרטיים, עיצוב אומנותי, עיצוב פרסומים ומודעות, עיצוב אתרי אינטרנט – כל דבר בסביבתנו המודרנית עובר תהליך של עיצוב.

עיצוב בתים בעולם

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *